Czym jest metoda P-DTR? (część 2)

Co? Jak? Dlaczego?

13.09.2018 g.09:09


W związku z coraz większą ilością pytań dotyczącą tej nowej na polskim rynku metody zdecydowaliśmy się w bardziej szczegółowy sposób opisać w jaki sposób pracujemy i z jakimi pacjentami pracujemy metodą P-DTR.


Nasz mózg zajmuje jedynie 2% naszego ciała, zużywa aż 20% naszych zasobów energetycznych. Ten organ mimo rozwoju techniki jest w dalszym ciągu dla nas ogromną tajemnicą. Wiemy zapewne jak jest zbudowany ale dalej niejasne dla nas jest w jaki dokładnie sposób pracuje. Ostatnie lata rozwoju metod obrazowania, pozwalają nam na coraz odważniejsze obserwowanie funkcji mózgu w przeróżnych sytuacjach. Wiemy na pewno, że mózg jest w stanie odbierać z naszego organizmu bardzo dużą ilość bodźców zarówno dotyczących naszego wnętrza (receptory zlokalizowane w tkance łącznej okrywającej organy wewnętrzne) jak i ze środowiska zewnętrznego (receptory zlokalizowane w skórze).

Z części tych informacji tworzona jest nasza percepcja, czyli wrażenia, które w tej chwili odbieramy świadomie - na przykład czujesz jak twoje palce dotykają klawiatury komputera.

Natomiast bardzo duża ilość informacji dochodzi do mózgu w sposób podprogowy czyli bez naszego świadomego udziału - na przykład nie czujesz teraz dotyku koszuli na twoim ciele...chyba, że właśnie zwróciłeś na to uwagę po przeczytaniu tych słów.

W związku z powyższym rodzi się pytanie czy te procesy podprogowe są istotne? Czy mogą mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie?

Jak najbardziej tak, to właśnie one bez naszego świadomego udziału sterują uwalnianiem hormonów, ruchami, trawieniem, odpowiadają za nasze zdolności pamięciowe i wiele wiele innych funkcji.

My sami nie bylibyśmy w stanie obsługiwać tych wszystkich czynności samodzielnie w związku z czym mózg za nas przejął te zadania oraz ukrył je przed naszą świadomością.

Z jednej strony ułatwia nam to funkcjonowanie na co dzień (nie musimy myśleć aktywnie jak połknąć kawałek jedzenia) ale z drugiej pozbawia nas samych wiedzy co się dzieje z naszym ciałem. W końcu widzimy/ czujemy tylko to co nasz mózg pozwoli nam odbierać.

Jak zatem sprawdzić podprogowe procesy zachodzące w naszym ciele przez 24 godziny na dobę?

Czy to właśnie one mogą być odpowiedzialne za problemy, które odczuwamy na co dzień (ból, ograniczenie ruchomości stawów, problemy z trawieniem)?

jednym najważniejszych aspektów funkcjonowania w sposób prawidłowy naszego organizmu jest to, jakie informacje napływają do naszego mózgu.
Czy są one w 100% zgodne z aktualnym stanem naszego ciała czy też mamy obszary, które dostarczają informacje zbyt "wygórowane" i nie pokrywające się z rzeczywistością?

Bodźce, które bardzo często są bodźcami podprogowymi mają na celu informowanie centralnego układu nerwowego o aktualnym stanie naszego ciała, całego ciała od stóp do głów. Proces ten zachodzi cała dobę i jest nieprzerywany nawet w chwilach gdy śpimy. Pełne 24h na dobę.

Jeśli występuje stan w którym wyżej wspomniane informacje napływają do mózgu w sposób zbyt intensywny/ chaotyczny dojść może do generowania się objawów, które będziemy już w stanie odczuwać na poziomie świadomym - na przykład ból głowy, który zaczął się bez powodu, nawracające dolegliwości kręgosłupa lędźwiowego mimo "oszczędzającego" trybu życia........
....kurcze no przecież siedzę tylko na krześle a plecy bolą jak ****
....eh już nie mogę stać tak w jednym miejscu, to palenie w lędźwiach mnie dobija....
...no nie znowu poranek i znowu ten ból głowy a przecież jeszcze nic nie robiłam....
....W praktyce gabinetowej okazuje się, że znacząca ilość dolegliwości z którymi się borykamy na co dzień jest wynikiem nieprawidłowych procesów zachodzących podświadomie.
To właśnie one są odpowiedzialne za wygenerowanie dolegliwości, które bardzo często dokuczają nam przez lata.

Procesy te oraz objawy z nimi związane można skutecznie i szybko wyeliminować stosując protokół metody P-DTR.
Zatem metoda P-DTR to sposób na to aby sprawdzić co tak naprawdę dzieje się w naszym ciele na poziomie podświadomym.

To seria testów i prowokacji, które ma odpowiedzieć na wiele pytań, na przykład
- czy ten staw skokowy skręcony 30 lat temu może być odpowiedzialny za ból pleców?
- czy ograniczenie w ruchomości ramienia jest wywołane problemem w tymże obszarze a może to wina stawu biodrowego?
- dlaczego czuję się ciągle zmęczona, przecież tak dobrze się odżywiam?
- dlaczego plecy bolą mnie tylko wtedy jak leżę, przecież właśnie wtedy są najbardziej rozluźnione...


Dzięki krótkim testom, terapeuta jest w stanie określać potencjalne obszary odpowiedzialne za dolegliwości, nie skupiając się tylko na obszarze, który dokucza.

Testy te są prowokacjami mającymi służyć podrażnianiu odpowiednich receptorów lub szlaków neurologicznych tak aby dać w konsekwencji odpowiedz od czego zaczęły się aktualne problemy.

Sam sposób testowania nie jest bolesny. Końcowa terapia również nie sprawa dyskomfortu i często trwa tylko kilka sekund.


Dla zainteresowanych obejrzeniem przebiegu terapii odsyłamy do strony autora metody dr Palomar'a, gdzie można zobaczyć jak wygląda terapia metodą P-DTR.
Podobne wpisy

Przekazywanie alergii z matki na dziecko (ocena nietolerancji pokarmowych metodą P-DTR)

Przekazywanie alergii z matki na dziecko (ocena nietolerancji pokarmowych metodą P-DTR)

14.12.2018

Opis przypadku

BÓLE GŁOWY, MIGRENA a nadwrażliwości pokarmowe – opis przypadku.

BÓLE GŁOWY, MIGRENA a nadwrażliwości pokarmowe – opis przypadku.

11.12.2018

Ocena nadwrażliwości pokarmowych metodą P-DTR.

Dofinansowanie do szkoleń !

Dofinansowanie do szkoleń !

07.12.2018

Dofinansowanie do szkoleń fizjoterapeutycznych w Syntonic BUR i KFS

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 506 600 102

lub napisz: